- prywatne przedszkole Lokomotywa

Aktualności i wydarzenia


Warsztaty

W dniu 15 listopada, obyły się w naszym przedszkolu  warsztaty “Smog groźniejszy niż smok”. Uczestniczyli w nich podopieczni z grupy Kotki i Niedźwiadki. Owe przedsięwzięcie zostało przeprowadzone ze względu na nowe oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Zapraszamy na fotorelację

Pasowanie na przedszkolaka!

W naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka grupy " Zajączki"

Zaproszeni zostali, rodzice oraz pani Dyrektor na przedstawienie. 

Mimo olbrzymiej tremy naszych Zajączków pasowanie odbyło się bez większych przeszkód, a rodzice nie kryli wzruszenia :)

Zapraszamy na foto relację!

Dogoterapia

W ramach czesnego nasze przedszkolaki mają cykliczne zajęcia z psem terapeutą.

Zaczynamy po przerwie wakacyjnej pełną parą. Nasi podopieczni nie mogli się doczekać spotkania z psem Gabi i jego właścicielką

Zapraszamy na relację :)

Wycieczka do Parku Białoprądnickiego

Nasi podopieczni wybrali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni. Spacerując oglądali spadające liście, szukali kasztanów i żołędzi. Rzucali liśćmi oraz bawili się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją był przejazd autobusem MPK.

Zapraszamy na fotorelację

Wycieczka do Parku Białoprądnickiego

Nasi podopieczni wybrali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu jesieni. Spacerując oglądali spadające liście, szukali kasztanów i żołędzi. Rzucali liśćmi oraz bawili się na placu zabaw. Dodatkową atrakcją był przejazd autobusem MPK.

Zapraszamy na fotorelację

Sensoplastyka(R) u Zajączków

Wramach cyklicznych spotkań z ciocią Karoliną, Zajączki brały udział w zajęciach Sensoplastyka(R).

Tym razem spotkanie miało myśl przewodnią Jesień. Oprócz kolorów jesieni obecne były również produkty jesienne ( dynia i marchewka)

Sensoplastyka to zajęcia mające na celu wpływanie na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Dlatego tak ważne jest aby dzieci doświadczały świata wielobodźcowo

Zapraszamy na fotorelację

Wycieczka do Wioski Indiańskiej

Kotki i Tygryski udały się do pobliskiej wioski Indiańskiej, wycieczka miała charakter  edukacyjno- pobytowy. Po za świetną zabawą dzieci zdobył nowe umiejętności, wiedzę, aktywność ruchową co wpłynęło pozytywnie na ich rozwój. Oprócz poznania zwyczajów Indiańskich dzieci malowały buzie,oglądały oryginalnych tipi, skóry dzikich zwierząt i kości. Obserwowały przez lornetkę z punktu widokowego "Arapaho", przeszł szlakiem zdobywców dzikiego zachodu:gdzie wspinali się po linie, pajęczynie,chodzili po linie. Dodatkowo przechodzili gołą stopą" po rozżarzonych węglach".

  Zdobywali nowe sprawności takie jak:

^rzut obręczami na bizonie rogi, 
^ciągnięcie jadowitych węży, 
^strzelanie z łuku do tatanki, 
^łowienie ryb

 

Zapraszamy na fotorelację

Dzień Przedszkolaka

W Lokomotywie świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka w wesoły sposób. Były zabawy z chustą animacyjną, bańki, tańce i duuuużo zabawy. Udało nam się cały dzień spędzić na świerzym powietrzum, co również było swoistym pożegnaniem lata.

Zapraszamy na relację , przypominamy iż obszerne fotorelację znajdują się na naszym fanpage na facebooku :)

Kotki i Niedźwiadki w Minizoo

Nasi podopieczni udali się na wycieczkę do MiniZoo Kopytkowo w Izdebniku. W Kopytkowie znaleźliśmy niezwykle bliski kontakt z naturą jak i różnymi zwierzętami. Głaskanie i karmienie zwierząt tak rzadko już spotykanych na Polskich wsiach (np krowa) było nie lada atrakcją dla dzieci.

Zwięczeniem naszej wycieczki było ognisko z kiełbaskami 

Zapraszamy na fotorelację, i przypominamy iż obszerna fotorelacją znajduje się na naszym fanpegu na facebooku :)

Tygryski w Ogrodzie Doświadczeń

Tygryski odbyły niezwykle ciekawą wycieczkę do Krakowskiego Parku Doświadczeń im. S.Lema, podczas której zwiedziły park edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. 

Zapraszamy na relację!

Autobus Mobilis

W naszym przedszkolu odbyła się prelekcja dotycząca korzystania z komunikacji miejskiej. Przedszkolaki zobaczyły autobus, przedstawiciel firmy wyjaśnił im do czego służą guziki w autobusie, jak należy się zachować, co to są miejsca uprzywilejowane. Każdy z uczestników mógł sam skasować swój własny bilet. Na koniec odbyła się krótka przejażdżka autobusem. 

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w takiej lekcji :) !

Karetka Pogotowia w Żłobku i Przedszkolu

Dzięki uprzejmości P. Tadeusza Godlewskiego, dzieci z bliska mogły zobaczyć Karetkę Pogotowia :)

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Pan Magiczny czyli niespodzianka z okazji Dnia Dziecka !

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy dla naszych pociech występ niespodziankę czyli spotkanie z Magikiem.

Sztuczki zachwyciły nie tylko nasze dzieci ale również kadrę Lokomotywy.

Mogliśmy zobaczyć balon, który nie pęka, fruwającą kulkę z papieru czy opowiadanie ze znikającymi obrazkami.

Obszerna fotorelacja znajduje się na naszym fanpegu na facebooku, zapraszamy! 

Wycieczka do Wiosek Świata

Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej to wyjątkowe miejsce, który przeniosło nasze Tygryski do odległych zakątków świata. Przeżyły wędrówkę po olbrzymiej mapie świata, zagrały na niezwykłych instrumentach muzycznych, dotknęły oryginalnych eksponatów, zobaczyły architekturę wszystkich kontynentów a także wzieły udział w pasjonujących grach, zabawach i zajęciach edukacyjnych.

Zapraszamy na relację :)

Dzień Rodziny

26.05.2018 Odbył się Dzień Otwarty czyli Święto Rodziny Żłobka i Przedszkola Lokomotywa.

W programie atrakcji było między innymi: malowanie twarzy, fotobudka,darmowa wata cukrowa, pokaz baniek mydlanych, występ Myszki Franciszki i wiele innych

Zapraszamy na relację! 

Teatr Krak Art

Do naszych przedszkolaków przyjechał teatr Krak Art z przedstawieniem pod tytułem "Kubuś Puchatek",

Dzieci mogły uczestniczyć w sztuce, pomagając aktorom.

Zapraszamy na relację!


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

  • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
  • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
  • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
  • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
  • cztery posiłki dziennie
  • organizację imprez okolicznościowych
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!