O PROJEKCIE - prywatne przedszkole Lokomotywa

 

Projekt: „Lokomotywa – niepubliczne przedszkole we Wrocławiu”  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.01.00. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 10.01.02. Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT WROF

Dofinansowanie z Unii Europejskiej

Projekt przewiduje utworzenie 45 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w 2 różnych punktach na terenie miasta Wrocław:

 • Lokomotywa 1: Wrocław, ul. Barlickiego 1/1b

 • Lokomotywa 2: Wrocław, ul. Dmowskiego 17 i

Wszystkie miejsca edukacji przedszkolnej w obu placówkach sa objęte dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Jaki jest cel Projektu?

Zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej oraz zapewnienie maksymalnych możliwości rozwoju 45 dziewczynkom i chłopcom w wieku przedszkolnym.

Jakie są koszty?

Koszt pobytu dziecka w placówce wynosi  tylko 350 zł miesięcznie.

Opłata zawiera:

 • całodzienny pobyt dziecka w przedszkolu,
 • zajęcia dodatkowe: j. angielski, gimnastyka korekcyjna, dogoterapia, zajęcia rytmiczno-taneczne, robotykę, przedstawienia teatralne w przedszkolu,
 • opiekę logopedyczną,
 • całodzienne wyżywienie.

 

GWARANTUJEMY, ŻE RODZIC NIE BĘDZIE PONOSIŁ JUŻ ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT.  


Komitywa z Lokomotywą

Jak bez zbędnych oporów i zbytniego lęku powierzyć własne dziecko placówce opiekuńczej, instytucji, która będzie przez większość dnia pełnić nad nim opiekę?

Najlepiej będąc przekonanym, że placówka jest miejscem najbardziej zbliżonym do domu. Tego domu rozumianego nie jako budynek, a jako wewnętrzny stan: ciepła, bezpieczeństwa, spokoju i edukującej opieki.

Przedszkola i żłobki LOKOMOTYWA „zasiedliły się” w pomieszczeniach, które od podstaw zostały stworzone i zaaranżowane z myślą o dzieciach, o zapewnieniu im maksymalnego komfortu, bezpieczeństwa i możliwości rozwoju.

Wszędzie duże sale zabaw z bezpośrednim dostępem do łazienek, jadalnie, sypialnie i PLACE ZABAW, z dostępem na wyłączność dla podopiecznych LOKOMOTYWY.

Podopiecznych, którzy mają zapewnioną:

 • opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.30
 • indywidualne podejście dostosowane do możliwości i zdolności
 • wykwalifikowaną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną (logopeda, tyflopedagog, surdopedagog, rewalidator, terapeuta pedagogiczny, pielęgniarka)
 • wysoki poziom zajęć prowadzonych z wykorzystaniem różnorodnych metod dydaktycznych
 • cztery posiłki dziennie
 • organizację imprez okolicznościowych
 • bogatą ofertę zajęć dodatkowych

W ramach czesnego można liczyć na codzienne zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, zajęcia kreatywne, zajęcia z logopedą, uwzględniające specyfikę rozwoju dziecka na etapie kształtowania aparatu mowy i wczesne wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości, z natychmiastową reakcją na nie.

Ponadto warsztaty plastyczne i ceramiczne, gimnastykę, zajęcia z psem terapeutycznym, wycieczki, spektakle teatralne w placówce, w tym te, tworzone przez same dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi…

LOKOMOTYWA pędzi wraz z rozwojem, a jej celem jest odczarowanie naszego myślenia o opiece instytucjonalnej. Jej wagony są zbliżeniem domu, a każdy opiekun oprócz ciepła i wrodzonej sympatii dzieli się tym, co najlepiej rozwijać potrafi.
Każdy wie za jaki sektor odpowiada, żeby lokomotywa pędziła sprawnie do przodu. Nie umniejszając roli i nie zabierając pierwszeństwa babciom czy nianiom, może warto przyzwyczajać do odruchów społecznych już na pierwszej stacji…

Bądź w komitywie z LOKOMOTYWĄ!